Kultúra

Zámoček pruského kniežaťa je národnou kultúrnou pamiatkou a využíva sa na reprezentačné účely pod správou Kancelárie prezidenta SR.
Kostol sv. Anny
ďaleko
Kostolík dal zasvätiť sv. Anne, patrónke lesnej práce. Odporúčame sa ku kostolíku prejsť, zažijete krásny čas v obklopení prírody s nezabudnuteľnými výhľadmi.
Navštívte kláštor, kde žil legendárny "Lietajúci" Cyprián. Dozviete sa tiež aj o kartuziánskych a kamaldulskych mníchoch, ktorí tu našli útočisko a pokojné miesto na rozjímanie.
Stále expozície v priestoroch kaštieľa približujú najmä diela Ladislava Mednyánszkeho, zbierky historickej knižnice a mobiliár kaštieľa.
Je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši, ktorý sa zapísal do dejín tatranskej turistiky ako východisko prvého turistického výletu do Vysokých Tatier.
Ski Museum
ďaleko
Expozícia múzea zachytáva na ploche takmer 300 m² históriu vzniku a vývoja tatranských zimných športov od počiatku tatranských osád.
Galéria vystavuje diela umeleckého sklára zo Ždiaru, Jána Zoričáka, ktorý patrí medzi najvýznamnejších slovenských, ale aj francúzskych sklárov.
Toto jedinečné múzeum predstavuje pôvodnú architektúru, interiér, pôvodné vybavenie izieb a kroje Goralov žijúcich pod úpätím Belianskych Tatier.
Sledujte nás na Instagrame
@chaletstrachan Zobraziť Instagram